Yardım

 1. 1
  UÇAK BİLETİ NASIL ALINIR

  Sitemiz üzerinden online olarak uçak bileti satın almak ve rezervasyon yapmak çok basittir. Sadece iki adımda istediğiniz hava yolu firması ile seyahat etmek istediğiniz bölgeye uçak bileti alabilirsiniz.

  Öncelikle yukarıdaki bilet sorgulama formunda bulunan “Uçak” düşmesini tıklamalısınız. Ardından “Nereden” “Nereye” kutucuklarına seyahat etmek istediğiniz bölgelerin ilk üç harfini yazmaya başlıyorsunuz. Sistem otomatik olarak aradığınız kriterleri açılır bir liste halinde size sunuyor. Bu bölgelerden aradığınızı seçiniz. Eğer tek yöne gidecekseniz “Tek Yön” kutucuğunu şayet gidiş ve dönüş biletinizi alacaksanız, “Gidiş – Dönüş” kutucuğunu seçmelisiniz. Şimdi ise “Yolcı Sayısı” ve “İşlem Tipi” seçeneklerini seçmelisiniz.

  İki çeşit işlem tipi vardır. İlk işlem tipi “Satış“‘tır. Eğer bunu seçerseniz biletinizi kredi kartınız ile satın alacaksınız demektir. İkinci işlem tipi ise “Rezervasyon“‘dur. Eğer işlem tipini rezervasyon olarak işaretlerseniz satın alma yapamayacak sadece seçeceğiniz bileti belli bir tarihe kadar ayırtmış olacaksınız.

  Şimdi “ARA” düğmesine tıklayabilirsiniz. Bilet sorgulama sistemi belirlediğiniz kriterler doğrultusunda tüm hava yolu firmalarının seferlerini ve seferlere ait tüm detayları yeni bir sayfada listeleyerek tercih yapmanızı bekleyecektir. Önünüzdeki listeden sizin için en uygun hava yolu seferini seçmek için sağ tarafta bulunan “SEÇ” düğmesine tıklayın ve sağ tarafta beliren sefer bilgilerini tekrar kontrol edin. Eğer seçtiğiniz sefer sizin için uygunsa sayfanın alt kısmında bulunan “Yolcu Bilgileri” kutucuklarını doğru bilgilerle doldurunuz. Yolcu bilgilerinin hemen altında ise “Ödeme Bilgileri” menüsü mevcuttur. Eğer rezervasyon yapacaksanız ödeme bilgilerini girmeniz gerekmez. Kullanıcı sözleşmesini işaretleyerek “Rezervasyon Yap” düğmesini tıkladığınız yeterlidir. Fakat bileti hemen satın alacaksanız “Ödemeli Bilgileri” menüsüne kredi kartı bilgilerinizi girmeli ve ardından “Satın Al” düğmesini tıklamalısınız. Satın Al düğmesine tıkladığınızda sistem otomatik olarak sefer,yolcu bilgileri ve ödeme bilgilerinizin doğruluğunu sorgulama başlar ve eğer hatalı ise bir hata mesajı verir. Fakat girmiş olduğunuz sefer,yolcu ve kredi kartı bilgileri doğru ise sistem “3D Güvenlik Sertifikası” sebebi ile sizi bankanızın ödeme sayfasına çağırır ve cep telefonunuza bankanız tarafından gönderilecek olan ödeme onay kodunu girmenizi ister. Onay kodunuzu doğru bir şekilde girdiğiniz taktirde ödemeniz kabul edilir ve sistem yeni bir sayfa açarak satın aldığınız biletinize ait bilgiler verir. Bu esnada e-mail ve cep telefonu numaranızı doğru bir şekilde eklediyseniz aynı anda bilet bilgileriniz hem mail adresinize hemde cep telefonunuza gelecek ve sizi bilgilendirecektir. Dilerseniz bu bilgileri yazıcınıza göndererek yazdırabilirsiniz. Uçak bileti satın alma hakkında merak ettiğiniz konular için 7/24 hizmet veren 0 850 360 32 58 numaralı çağrı merkezini çekinmeden arayabilirsiniz.

  İyi yolculuklar dileriz.